FÁZE ČTVRTÁ - @def get_movie(self, tconst)

01.12.2018

Commit, push, pull...

Jelikož jsme potřebovaly na projektu pracovat také zvlášť (i když společné pracovní víkendy nebyly vůbec špatné a Míše můj zelený čaj chutnal :) a "náš kód" začínal nabývat na složitosti i délce, rozhodly jsme se využít služeb GITHUBu pro verzování. S příkazovým řádkem jsme ale bojovat nemusely, jelikož jsme používaly šikovnou desktopovou aplikaci Githubu pro Windows. Sdílení a verzóvání kódu bylo s tímto programem pak už snadné.

GitHub Movie-Corn
GitHub Movie-Corn

Detail filmu, napojení API

Rozšířený filtr už nám fungoval, ale bylo je třeba dopracovat stránku s detailem filmu. A taky napojit náš další zdroj dat - API - abychom měly v detailu i anotaci a obrázek k filmu. Musely jsme spustit proceduru, která nám vrátí název filmu a rok (vzhledem k tomu, že stejný název může mít více filmů, přidaly jsme proto rok, abychom upřesnily naše hledání). Jako vstupní parametr jsme použily tconts, klíč, který má každý film unikátní. Všem krokům níže předcházely hodiny a hodiny "googlení", jak vlastně na to.

A tady je vidět, jak jsme se k tconst dostaly:

Dále bylo potřeba "vytáhnout" z naší databáze název filmu a rok, tj. {{movie}} a {{startY}}:

Na zbytek informací jsme se dotázaly API, a to s využítím unikátního klíče - tconst. Definovaly, které informace chceme zahrnout do detailu každého filmu. Získaly jsme tedy - originální název, rok, délku, typ (film, seriál), žánr, zemi, hodnocení filmu, herce, režiséra a v neposlední řadě také obrázek k filmu.

Obrázek k filmu jsme z API získaly jako odkaz, bylo tedy potřeba ho začlenit do našeho HTML scriptu.

Protože ne u každého filmu byl obrázek, vytvořily jsme podmínku, aby se v tomto případě zobrazil námi vybraný univerzální obrázek.

A tím jsme získaly kompletní informace k filmu, které nám mohla naše databáze a API poskytnout. Finální JavaScript vypadal následovně:

Dopracování filtru Zkusím štěstí pak už bylo jednoduché, mohly jsme se inspirovat podobným filtrem, který nám už fungoval, a využít metodu Ctrl+C a Ctrl+V :). Filtr Zkusím štěstí nabídne uživateli vždy 6 filmů podle vybraného žánru (takže je to jen zjednodušený filtr na žánr). Pokud se mu nabídka nelíbí, může dát znovu Zkusím štěstí a ukáže se mu nových 6 filmů. Tento filtr jsme omezily na novější filmy z USA, Anglie, ČR a SR.

ULOZTO, NETFLIX, TITULKY?

Náš původní záměr, abychom u detailu filmu zobrazovaly ještě přímo informaci o tom, kde je možné film shlédnout/stáhnout, nebylo možné bohužel realizovat. Většina filmoték (NETFLIX, HBOGO atd.) nemá otevřenou API pro získání dat (ale do budoucna by určitě stálo za to, otevřít s nimi jednání o spolupráci).

Nicméně, do naší stránky s detailem filmu jsme zapracovaly rychlé odkazy na hledání na ULOZTO, NETFLIX, HBOGO, titulky.com. Uživateli stačí jen kliknout a v novém okně se mu otevře výsledek hledání u příslušného poskytovatele. Např. klikne na ULOZTO a otevře se mu okno www.ulozto.cz, kde již přímo vidí výsledky hledání příslušného filmu. Detail filmu vypadá takto:

Jelikož již přišel konec listopadu, naše vývojová fáze v tomto kroku skončila:). Následuje již jen shrnutí.